Dvere okrem krídel musia byť vybavené aj mnohými doplnkovými prvkami

Vstupy do miestností zabezpečujú dvere, ktoré umožňujú, aby sa priestor otvoril a uzavrel vždy, ak je to potrebné. Ľudia prechádzajú dverami s nutnosťou opustiť miestnosť alebo naopak vstúpiť do nej za rôznym účelom. V obchodných centrách sú to nákupy, v bytových domoch ide o cestu do alebo návrat z práce a do kancelárskych priestorov potrebujeme vstúpiť každé ráno, ak tam pracujeme.

 

fireproof-door-complete-guide

 

Väčšina dverí je nepriehľadná, pretože si to ich poloha a funkcia vyžaduje, ale v mnohých prípadoch je ich priehľadnosť priam žiaduca. Sklenené dvere si získali popularitu a v súčasnosti ich nájdeme na mnohých budovách ako vstupné dvere do obchodov, butikov, administratívnych priestorov, ale aj v interiéroch majú bohaté zastúpenie. Okrem otváravých sú dnes veľmi moderné posuvné dvere. Stali sa stredobodom pozornosti mnohých projektantov, ktorí ich navrhujú aj do moderných bytov či domov. Oproti bežne používaným otváravým krídlam majú výhodu značnej úspory priestoru, keďže krídla sa posúvajú po linke osadených dverí smerom nabok.

 

Realizácii a výrobe týchto sklenených posuvných dverí sa venujú viaceré spoločnosti, medzi ne parí aj firma LM-MONT, ktorá na našom trhu pôsobí už od roku 2008. Ide o dynamicky sa rozvíjajúcu spoločnosť, ktorej realizácie sklenených a hliníkových konštrukcií poznajú Lmmont na mnohých stavbách a vďaka ich dlhoročným skúsenostiam majú ich realizácie rukopis kvality. Ponúkajú inovatívne riešenia a kompletný servis od poradenstva cez projekty až po samotnú realizáciu diela.

posuvne-sklenene-dvere-2-310x310

Na stavby umiestňujú dvere, okná, steny, ale aj celé fasádne systémy z hliníka, do ktorého je možné osadiť aj ťažké trojsklá, vyrobiť veľké rozmery či atypické tvary tiež nie sú problém. Sklo, ktoré tvorí ich výplň, má takisto certifikát bezpečnosti, aby bolo používanie dverí ľuďmi bezpečné z hľadiska ochrany zdravia a životov.

 

Posuvné dvere zo skla musia byť vybavené ešte aj doplnkovými prvkami, kam patria:

-posuvné systémy

-tesnenia

-dverné a montážne profily

-dverný rám (bezrámový systém ich nepotrebuje)

-dverné a bodové úchyty a ďalšie

1/5 - (1 vote)