Jasle už od narodenia?

Dnes sme nútení žiť ináč nielen pre výdobytky modernej doby, ale aj preto, že tempo v našej spoločnosti sa neustále zvyšuje. Často sa stáva, že mladé mamičky nemajú čas ani na to, aby si v pokoji vybrali svoju materskú dovolenku. Z finančných dôvodov na to nemôžu pristúpiť.

jesle

  • Financie ako číslo jeden

Pre mnohých je dnes jednoduché označiť našu spoločnosť ako vysoko konzumnú. U strednej a nižšej vrstvy je však pravda taká, že práca a dlhé hodiny bez rodiny nie sú dobrovoľným rozhodnutím. Práca, ktorá nás neraz núti čo najskôr dať naše deti do jasličiek. Bez dvoch príjmov to nejde , preto sa naše domácnosti neraz menia iba na hotely.

  • Čas strávený doma

Ten sa zredukoval naozaj na to najmenšie množstvo. V porovnaní spred minulosti sme naozaj cudzincami vo vlastnom dome. Mnohý to preto riešia podnikaním z domu, či tým, že svoje deti učia po dobu povinnej školskej dochádzky aspoň počas prvých rokov doma. Skoro každý z nás sa preto musí zamyslieť a snažiť sa tráviť čas aj doma. Prispeje to hlavne k zníženiu stresu, ako aj k utuženiu vzťahov.

  • Tempo bez pôžitku

Jeden z nebezpečných neduhov, ktorým trpia naše rodiny je to, že ako dospelí dávame našim deťom zlý príklad. Jeden z mnohých je to, že zabúdame na kvalitné využitie a prežitie času. Často sa hrnieme z jednej činnosti do druhej, čo má za následok, že nedokážeme vychutnať a mať radosť z chvíle. Alebo aj z obyčajných vecí. Naše deti sú tak viac menej nútené k opakovaniu našich chýb.

rodina

  • Odkladanie rodičovstva

Bohužiaľ to neplatí len o čase, kedy máme deti. Nie je nič výnimočné stať sa rodičmi v neskoršom veku. Problém je v tom, že nemáme čas na výchovu. Spoliehame sa, že v škole, v kostole či inom spoločenstve sa im dostane dostatočné usmernenie. Nik však nenahradí rodičovskú ruku a spoliehať sa na druhých sa odzrkadlí na ich správaní skôr, ako by sme chceli.
Ak chcete, aby váš domov bol skutočným domovom, musíte vynaložiť dostatočnú energiu, ako aj záujem. Potom je tu čas, no pre mnohých je to ale kameň úrazu. Preto využite každú voľnú chvíľu a venujte sa seba aj svojim deťom.

4.5/5 - (2 votes)