Keď nové, tak kompletne

Nechceme však nikoho nabádať, aby sa do podobnej činnosti pustil svojpomocne. Niektoré práce skrátka vyžadujú odborníka. Vymeniť totiž zničené schody za nové, prípadne upraviť aj ich výšku, to nie je nič pre obyčajného domáceho majstra. Nebráňte sa však tomu, nakoniec uvidíte, že to bola dobrá investícia. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale pravidelným používaním sa môžu schody pekne vyšliapať, podobne ako starodávny perzský koberec. Výsledkom sú rôzne nepríjemné hrbolčeky a nerovnomerná výška. Odtiaľ už je len kúsok k nepríjemným úrazom, hlavne, ak váš dom obýva veľká časť seniorov a kde tu aj malé deti.

Ak odhliadneme od funkčnosti a bezpečnosti schodiska, je tu ešte jedna záležitosť. Dizajn. Obvykle získavate prvý dojem z domu hneď za jeho vstupnými dverami, nemám pravdu? Ak sa vám naskytne pohľad na niečo, po čom síce musíte stúpať, ale nijako vás to neláka, pokazíte si dojem z celého domu. Doprajte preto obnovenému schodisku aj nové sklenené zábradlie. V ostatných rokoch získalo na popularite z viacerých dôvodov. Dodáva priestoru nevídanú vzdušnosť, dá sa jednoducho namontovať, existuje veľké množstvo variantov a je nielen bezpečné, ale aj elegantné. Nedajte však na reči upratovačky, že sa bude zbytočne špiniť. Pravidelná údržba svedčí každému materiálu a sklu samozrejme obzvlášť.

Tento typ zábradlia dodá celému vášmu domu mierny nádych luxusu a uvidíte, že nebudete jediní, kto sa zaľúbi na prvý pohľad. Je celkom možné, že budete inšpiráciou pre nejedného náhodného alebo pravidelného návštevníka vašich spoločných priestorov. Žiť v príjemnom prostredí predsa nie je žiadny hriech, tak neexistuje dôvod, prečo by takéto prostredie nemalo začínať už pred dverami vášho bytu a obydlí vašich susedov.

3/5 - (3 votes)