Manikúra ako partner na celý život

Naša krása je súčasťou nášho každodenného života. Chceme sa páčiť okoliu ale aj sebe. Zakladáme si na krásnych vlasoch, upraveným líčením a krásnym oblečením. Na čo ale nesmieme zabudnúť? No predsa na manikúru! Berte manikúru ako partnera na celý život. Je totiž veľmi dôležitá.

laky

Neviete prečo je dôležitá? Hneď vám uvediem niekoľko dôvodov. V prvom rade na naše ruky je vždy kladená dosť veľká pozornosť. Pri skoro každej činnosti využívame naše ruky, to znamená, že ich je aj vidieť. Je teda veľmi nevkusné ak ich máme neupravené a v horšom prípade aj špinavé.

Ak sa chystáme na nejakú udalosť a nemáme nechty upravené tak to pokazí celkový vzhľad. Je to síce detail ale podľa môjho názoru veľmi dôležitý. Ak ste navyše obľúbenkyňou šperkov na vaše nechty je kladená o to väčšia pozornosť. Nekazte si teda celkový dojem a starajte sa o nich. Nie je to nič zložité a nezaberie vám to ani množstvo času.

manikura

Aká manikúra?

Môžeme sa tešiť, že v dnešnej dobe už máme toľko rôznych možností ako si naše nechty upraviť. Prejdime si to teda od základných úprav až po tie zložitejšie. Pre tých, ktorý neobľubujú starostlivosť o svoje nechty postačí úplne jednoduchá manikúra. Postačí ak budete mať nechty čisté a upravíte si tvar nechtov. Ak im chcete dodať lesk postačí priesvitný lak. To je všetko. Jednoduché však?
Ďalšou možnosťou je lakovanie si nechtov rôznymi farbami. Predchádza jej však starostlivosť spomenutá vyššie. Následne nanesiete lak podľa vášho výberu. Neradím vám však používať „extrémne“ farby. Najmä vo vyššom veku to môže pôsobiť veľmi nevkusne. Ak nie ste typ na výrazné farby tak voľte béžovú, slabo ružovú alebo perleťovú. Takýmito farbami určite nič nepokazíte.

No a pre tie najnáročnejšie ako inak sú tu umelé a gélové nechty. Získali si v posledných rokoch veľmi veľkú obľubu, či už u mladších alebo starších. Môžete si vyberať rôznu dĺžku, farbu a taktiež aj ich tvar. Možností je nekonečne veľa.