Móda 21 storočia

Väčšina z nás pozná históriu obliekania sa a jej módu spojenú s vývojom. Ale nepríde vám dámy dnešná uponáhľaná doba príliš chaotická? Čo je vlastne špecifické pre toto storočie? Do módy prichádzajú naozaj odlišné veci, neustále sa niečo mení a je to periodicky odlišné. V minulosti sa ľudia prispôsobovali móde, teraz však žijeme v demokratických krajinách a výber spadá len a len na nás, pretože názor spoločnosti už je niektorým ukradnutý.

blonfýna

Prvým znakom, ktorý možno nie je až tak badateľný, no je pravdivý, je fakt, že ženy prestávajú nosiť podprsenky a kašlú na pravidlá a etiku. Vo voľnom tričku je to možno nebadateľné, avšak mnoho celebrít si bežne vezme niečo jemne priesvitné a obtiahnuté, a je z toho škandál alebo na druhom mieste trend.  Dôvodom vynechania podprsenky je estetika. Mnohým ženám prekáža, a cítia sa kvôli nej nepríjemne. Mnoho mladých ľudí to s nadšením akceptuje, avšak staršie generácie sú výrazne proti.

Aj keď sa nad tým zamyslí len málo ľudí, móda ktorá je práve trendom a udáva krok vždy úzko súvisí s ekonomikou či politikou. V 21 storočí ide v móde hlavne o kombináciu viacerých štýlov. Rifle sú určite jedným z najobľúbenejších materiálov pre módu, pre oba pohlavia, už od ich vynájdenia. Významné sú určite takzvané potrhané rifle, pri ktorých sa môže jednať o malé diery, alebo občas aj príliš extravagantné obrovské diery v materiály ktoré odhaľujú celú stehno. Často sa k nim ladia vysoké čierne kožené topánky s veľmi hrubým opätkom alebo botaskami. Avšak, táto móda inklinuje skôr k hrubému opätku.

růžové vlasy

Tričká sú samozrejmé všelijaké, väčšinou doplnené koženkou s umelou kožušinou. Ruku zdobia zlaté alebo strieborné elegantné hodinky, a prsty krásne prstene. Dáva sa však prednosť pred viacerými prsteňmi na jednom prste. Taktiež je trendom mať napichnuté uši na viackrát.