Nákup ubytovania pre letnú dovolenku


Letné dovolenky sa kupujú už v decembri- na budúci rok.  Termín kúpy sa presúva vždy dopredu. Kým predtým sme kupovali dovolenku na leto v marci- teraz je to december.

Nemci kupujú svoju ďalšiu dovolenku už hneď po prílete z tej prvej. Naše financie sú ale predsa https://dennikn.sk/631946/a-predsa-je-tu-pokrok/ len iné. Takýto skorý nákup u nás v cestovných kanceláriách ani nie je možný.

moře

 

Cestovky distribuujú svoje katalógy na novú sezónu najskôr v novembri. Veľký predaj začína spravidla v decembri. U niektorých cestovných kancelárii aj skôr- už v novembri.

Je ale dobré si počkať na december, keď máme ponuku naozaj kompletnú a môžeme si vybrať tú našu dovolenku.

Musíme si položiť základné otázky :


  • Chceme dovolenkovať doma na Slovensku ?

  • Chceme ísť na dovolenku iba do susedných krajín ?

  • Chceme ísť k moru ?

  • Chceme leňošiť, či poznávať?

  • Chceme ísť letecky, alebo autobusom, prípadne vlastným autom ?


 Zohnať kvalitné ubytovanie počas letnej sezóny aj u nás na Slovensku je už vážnym problémom. Našu krajinu navštevuje každý rok našťastie viac turistov- domácich aj zahraničných. Aj výber domácej dovolenky- u nás na Slovensku- preto neodkladajte- https://www.basketesprit.sk/nakup-ubytovania-pre-letnu-dovolenku/

 

Ak sa chystáte k susedom do Maďarska na Balatón, alebo na termálne kúpaliska, ktoré majú naozaj s výbornými službami- aj tu použite skorý nákup- najneskôr do konca marca.

pláž

 

Dovolenku do Chorvátska si vyberajte tiež v predstihu. Veľa Slovákov tam mieri každoročne a pribúdajú aj cudzinci. Tohoročné ceny za stravovanie boli už na hranici drzosti- uvidíme, ako sa to prejaví v kúpe dovoleniek do Chorvátska. Ak si zoberiem, že hotel so službami AI ma v Chorvátsku pri vlastnej doprave vyjde skoro toľko ako do Turecka letecky- tak nezaváham.

 

Pri leteckých dovolenkách je asi potrebný výber už v decembri- zvlášť pre výber dovoleniek z Košíc, alebo Popradu. Počet destinácii sa nám na sezónu 2019 nezvýšil, naopak sa znížil  Nelieta sa z Košíc na Malorku ani do Albánska, otázna je Kalábria. Dá sa očakávať teda zvýšený nápor na Turecko a Grécko.

Kupujte teda zavčasu.

Nákup ubytovania pre letnú dovolenku
4.3 (85%)4