Počet britských dovolenkárov do EÚ klesá

Cestovná kancelária hovorí, že takmer polovica (48%) dovoleniek, ktoré predala až do konca februára, bola do destinácií mimo EÚ, čo je o 10% viac ako v minulom roku.

maledivy
 
Napriek tomu tvrdí, že Španielsko je stále najobľúbenejšou destináciou.
 
Jeho zistenia zvonkohry s oddelenými Post Office čísla ukazujú predaj mien pre diaľkové destinácie vyskočili.
 
Tržby japonského jenu sa v tomto roku v porovnaní s posledným rokom zvýšili o 12%, zatiaľ čo predaj indonézskej rupie vzrástol o 9%.
 
"Brexit z nás urobil rodinu a prvýkrát sme do Turecka," povedal Kevin Coles z Northamptonshire.
 
"Hodnota libry tam (voči líre) oproti euru (v krajinách eurozóny) z neho robí oveľa lepšiu hodnotu dovolenky." Dodáva: "V lete budeme vo Veľkej Británii dovolenku a možno sa pozrieme na Cyprus, Turecko alebo Dubaj na polročné obdobie."
 
"Pre nás je to menej čo do činenia s cestovaním, hoci možnosť meškania a dlhé fronty je v tvojej mysli."
 
Údaje o menách sú založené na transakciách Post Office medzi 1. januárom a 23. aprílom. Post Office predstavuje približne štvrtinu všetkých transakcií v britskej mene.
 
Najväčší nárast tržieb v menách bol v tomto roku pre egyptskú libru, ktorá zaznamenala medziročný nárast o 687%.

ostrov
 
Thomas Cook, prostredníctvom ktorého každý rok zarába 19 miliónov ľudí, povedal, že po Španielsku sa Turecko osvedčilo ako najobľúbenejšia destinácia pre svojich dovolenkárov.
 
Thomas Cook povedal, že Tunisko sa tiež "dobre darí" s rezerváciou balíkov do krajiny, ktorá je dvojnásobná v porovnaní s minuloročným obdobím.
 
Cestovný ruch do krajiny dramaticky klesol po teroristickom útoku v letovisku Sousse v roku 2015, v ktorom 30 britských turistov a osem ďalších bolo zabitých strelcom s väzbami na islamský štát.
 
Úrad pre zahraničné a komunitné spoločenstvo minulý rok zrušil svoj zákaz cestovania proti krajine, čo podnietilo britských operátorov, aby obnovili lety na pobrežie Stredozemného mora v Tunisku.
 
Thomas Cook urobil v posledných šiestich mesiacoch dve upozornenia na zisk po poklese rezervácií na dovolenku. V marci podrobne plánuje zatvoriť 21 obchodov po celej krajine a znížiť viac ako 300 pracovných miest.
 
Generálny riaditeľ Peter Fankhauser povedal, že je ešte priskoro na to, aby sme oznámili, aký vplyv bude mať odchod z Veľkej Británie z Európskej únie do konca októbra.
 
Povedal však, že existuje „malá pochybnosť, že dlhotrvajúca neistota týkajúca sa spôsobu a načasovania odchodu Británie z Európskej únie viedla mnohých zákazníkov k tomu, aby tlačili na prázdninové plány na toto leto“.