Pochvala niekedy pomôže

Pri pohľade do zrkadla málokedy pochválime to, čovidíme. Alebo sa skôr zameriavame na to, čo sa nám nepáči. Dve brady, príliš široký pás, malé prsia a boky ako skriňa. Nevidíme, že máme pútavé oči, pekný úsmev a krásne ruky. Ako keby nám v zrkadle neustále blikalo jediné slovo: schudnut.

V prípade, že žena nie je so sebou stále spokojná, zrejme jej ani nič iné nezostáva, len sa pokúsiť tie kilá, ktoré na sebe nemá rada, zhodiť. Existuje však aj iné riešenie. Milujúci partner, ktorý ju presvedčí, že práve tieto kilogramy sú tým, čo ju robí takou neodolateľnou. Možno je niekedy lepšie naučiť sa mať rada sama seba tak, ako vyzerám. Ak to však v žiadnom prípade nejde, nezostáva nič iné, len pustiť sa do ťažkej práce s neistým výsledkom.

nespokojenost

Najväčšiu chybu robí väčšina z nás tým, že prepáli hneď začiatok. Pustíme sa do chudnutia s vervou, pretože chceme čo najrýchlejšie dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Lepšie je však všetko si detailne premyslieť, alebo rovno poprosiť odborníkov, aby nám s tým pomohli. Dokážu nám zostaviť ideálny plán pohybu a jedla tak, aby to fungovalo presne tak, ako potrebujeme. Potom už stačí len zatnúť sa a vydržať. Bude to ťažké. Možno to bude aj bolieť. A výsledky na seba nechajú čakať. Rozhodne však budú stáť za to. Len si predstavte ten pocit, keď si kúpite nové nohavice v konfekčnom čísle 36 alebo 38. Hýčkajte si túto predstavu, bude vás držať na dobrej ceste vždy, keď budete mať pochybnosti.

salát

Na druhej strane však nesmiete byť na seba príliš prísna. Rovnako, ako ste si celé tie roky dopriavali rôzne dobroty, ktoré spôsobili dnešný stav vášho tela, doprajte si aj teraz, tentoraz však hlavne čas. Nikto z nás nie je dokonalý stroj. Dôležité však je vždy vrátiť sa na nastolenú cestu, nech je akokoľvek kľukatá.

4/5 - (2 votes)