Pozor, máte havarijný stav a voda vám neodteká? To znamená jedine upchatý odtok

Pred správnym spôsobom čistenia kanalizácie, musíte pochopiť, kde došlo k jeho zablokovaniu. Za týmto účelom striedavo vypúšťajte vodu vo všetkých bodoch. Ak voda nikam nevedie na jednom mieste, sifón je pravdepodobne upchatý. Ďalším dôvodom je upchatie potrubnej časti pred pripojením k hlavnej kanalizácii. Ak voda vôbec neopustí a dokonca sa rozleje z jedného zariadenia na druhé, je všeobecný odpadový odpad upchatý. Keď by sme hovorili o rodinnom dome, ide o vetvu septiku alebo žumpy, ak je byt časťou stúpačky alebo dokonca stúpačky stoky. V prípade jej zablokovania môže byť stúpačka v byte nepríjemnou situáciou.

upchaty odtok

Keď v horných poschodiach klesá voda, nalieva sa do vás z dôvodu preťaženia v kanalizácii, stúpa v kúpeľni a toalete. Vtedy zavolajte inštalatérov. Nemôžete to urobiť sami. Najjednoduchším prípadom upchatej kanalizácie je to, že voda nezanecháva iba v jednom umývadle. Problém sa vyskytuje v kuchyni. Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť kanalizáciu je odvinutím sifónu, odstránenie zvyškov z neho, umytie vnútorných častí saponátom a všetko opäť umiestniť na miesto. Ak je to dôvod, odtok by mal fungovať. Ak tento problém vidíte aj vo vašej kúpeľni a to v oblasti vane, bude to komplikovanejšie. Pod vaňou má sifón iný tvar. Je zložitejšie ho rozobrať, ale ak ho napriek tomu odstránite, uvidíte hustú korkovú srsť a rôzne zvyšky rastlín.

krtkovanie

Môžete vyskúšať aj vyčistenie bez odstránenia sifónu. Piest je zvyčajne pevne pritlačený k odtokovému otvoru a voda sa nalieva do umývadla. Potom prudko stlačte a zdvihnite rukoväť piestu, čím vytvoríte vibrácie vody, rozbijete usadeniny a zvyšok posuniete ďalej. Je žiaduce, aby gumová časť piestu tesne priliehala bez prasklín na povrchu vane alebo umývadla. Potom, keď je odtrhnutý z povrchu, dôjde k ostrému stlačeniu, ktoré najlepšie zlomí korok. Toto sa musí opakovať, až kým voda neopustí bez problémov a vytvorí lievik. Ale aj v tomto prípade je tiež žiaduce, aby ste vyčistili kanalizáciu pomocou akýchkoľvek prostriedkov na čistenie sifónu. Cena krtkovania vás vyjde do šesťdesiat eur.