Rodisko tanga : Argentína

Neuveriteľné, ale pravdivé: už začiatkom 20. storočia. Argentína bola považovaná za asi najbohatšiu krajinu na svete. Existovalo dokonca takéto príslovie: "Bohatý ako Argentína". Tisíce Európanov sa snažilo nájsť blahobyt v malebnom úpätí Andských ostrovov .  

železnice

Čo by ste mali vedieť?

  1. Je pohodlnejšie a rýchlejšie cestovať na dlhé vzdialenosti v krajine lietadlom vďaka rozsiahlej sieti leteckých trás a prítomnosti letísk vo veľkých mestách. Je lepšie si rezervovať lístky vopred, treba tiež mať na pamäti, že tam sú miestenky. Železničná doprava v krajine je populárna, avšak v niektorých oblastiach nie je dobre rozvinutá. Špeciálne turistické vlaky sú  v regiónoch Patagónia a Mesopotamia a mestská doprava je zastúpená autobusmi, prímestskými vlakmi a taxíkmi. V Buenos Aires sa navyše nachádza metro. Medzinárodné autobusové linky spájajú Argentínu so susednými krajinami: Čile, Bolívia, Uruguaj, Paraguaj a Brazília. Autobusy z mesta Jujuy a Salta idú do La Chiaca, odkiaľ môžete prejsť hranicou bolívijského lesa pešo alebo taxíkom. Z tých istých miest sa dostanete do bolívijského mesta Yacuibu, ktoré sa nachádza priamo na hranici, odkiaľ autobusy odchádzajú do bolívijského Santa Cruz.

 ledovec

  1. V oceáne je možné plávať len na prísne určených miestach: v nevhodných oblastiach je to nebezpečné kvôli silným pobrežným prúdom.

 

  1. Argentína je známa ako jeden z popredných svetových výrobcov vína, ale prívrženci tequily, whisky, vodky alebo brandy tu tiež nebudú cítiť nedostatok svojich obľúbených nápojov.

 

  1. Andský kraj sa vyznačuje dažďovým počasím a častými záplavami v letnej sezóne, silným teplom v lete, snehovou pokrývkou horských oblastí v zime a častými suchými horkými vetrami, ktoré argentínski nazývajú "sondou". Zmeny teploty sú veľmi významné medzi jednotlivými obdobiami. V nížinných oblastiach sa často vyskytujú silné dažde nad neprístupnými vlhkými lesmi a savanami. Priemerná januárová teplota je +5 ° С, júl +20 … + 22 ° С.

 fasáda

  1. Leto (december až február) je najlepší čas na návštevu Patagónie a južných Ánd. Zima (od mája do septembra) je vhodná na cestovanie do severných a severozápadných oblastí krajiny. Jar a jeseň – skvelý čas na cestu do Buenos Aires, Mesopotamie, predhorie oblasti Cordillera provincií La Rioja a Catamarca. No, fanúšikovia lyžovania môžu zdokonaliť svoje zručnosti na svahoch zasnežených argentínskych Andov od júna do októbra. Najlepší čas na návštevu krajiny je od októbra do mája.

4.5/5 - (2 votes)