Tieto užitočné programy čakajú na vás zdarma, stačí navštíviť internet


Dnes je už samozrejmosťou že pokiaľ vlastníme počítač, pravdepodobne máme aj prístup k internetu a k mnohým webovým stránkam. To nám poskytuje možnosť stiahnuť si zdarma množstvo užitočného softvéru, ktorý spraví z práce na PC spoľahlivú zábavu. V tomto článku poskytnem pár z viacerých tipov, aký softvér zdarma sa vám oplatí sťahovať a k čomu ho skvelým spôsobom využijete.

počítač

•         Multi Commander
Tento program radi využijete v prípade, kedy sa vám zdá voľba prieskumníka vo Windowse nepraktická. Po pravde, predinštalovaný prieskumník súborov aký nám poskytuje systém Windows, má svoje muchy. No s týmto prehľadným prieskumníkom Multi Commander je prehľadávanie, organizovanie, kopírovanie, vyhľadávanie, skrátka každá činnosť spojená s presunom či hľadaním súborov praktickejšia. Podstatnou výhodou je, že nám oproti prieskumníku ponúka viac panelov, okien, ale aj záložiek, čím máme v súboroch lepší prehľad.

•         IrfanView
Je vhodným a jednoduchým sofvérom na úpravu obrázkov a grafických súborov. Ak potrebujete zmeniť veľkosť obrázku, osekať ho, vystrihnúť pozadie, zmeniť pixely, všetko zvládnete bez väčších komplikácií práve cez IrfanView, ktorý je vhodný pre začiatočníkov. Využívajú ho aj ľudia, ktorí napríklad potrebujú vsunúť do svojho článku obrázok presných rozmerov.

•         Youtube screenshots
Môžete ho použiť priamo online bez sťahovania. Nadväzujem ešte na tému grafickej úpravy. Tento program je šikovným pomocníkom, ak potrebujete z videa na Youtube spraviť konkrétne obrázky, tkzv. „screenshoty“. Takýmto štýlom môžete čerpať a publikovať obrázkové súbory, ktoré nepodliehajú autorským právam a navyše cez Youtube nájdete množstvo zaujímavého materiálu.

data

•         CCleaner
Nepomýlil som sa, názov tohto softvéru sa píše s dvoma veľkými začiatočnými písmenami C. Napriek tomu je názov výstižný, spoľahlivými prostriedkami očistí váš počítač od prebytočných súborov ktoré nevyužívate, zrejme o nich ani neviete, no spomaľujú váš počítač. Ide o súbory, aké ste nevedomky stiahli z internetu a robia iba nepríjemnosti. 

Posted in Www