Tipy pri výbere nového matraca


Životnosť
Vek vášho matraca hrá veľkú úlohu pri výbere nového. Ako všeobecné pravidlo platí, že ak je váš matrac starší ako 8 rokov, pravdepodobne nie je zlý nápad zvážiť kúpu nového. Toto pravidlo sa však nevzťahuje na všetky matrace. Určite sú ale niektoré, ktoré sú schopné aj po 8 rokoch a stále ešte v dobrej kondícií, napríklad latexové matrace majú najvyššiu životnosť.

matrace

Typy matracov
Typ matraca, ktorý každá osoba potrebuje, sa líši podľa osobných preferencií. S toľkými variáciami typov matracov, toto často to môže byť tou najťažšou voľbou. Tu je zoznam tých najbežnejších.

·         Hybridné matrace sú vyrobené z kombinácie latexu, pamäťových pien, cievok alebo aj iných materiálov. Napríklad, latex + pamäťová pena sú schopné priniesť chladenie a tiež poskytujú veľké prispôsobenie sa vďaka pamäťovej pene. Patria k tým najlepším a najpohodlnejším. Vyhovujú väčšinou každému.
·         Latexové matrace sú vyrobené výlučne z latexovej peny, tieto matrace sú známe svojimi chladiacimi vlastnosťami, komfortom, tiež sa dobre prispôsobujú a majú dlhú životnosť.

·         Matrace vyrobené len s pamäťovej penysú známe svojou schopnosťou sa dokonale prispôsobiť kontúram tela. Historicky mala pamäťová pena zlú reputáciu. Mnohé novšie zdokonalené pamäťové peny boli však navrhnuté s vynikajúcimi vlastnosťami chladenia a vytvárajú oveľa chladivejšie matrace ako tradičné pamäťové peny.
·         Pružinové matracepatria k najpopulárnejších a najpoužívanejších typom matracov. Majú jednu alebo viac vrstiev pružinových zvitkov (zvyčajne oceľových), ktoré poskytujú pohodlie. Vďaka pokroku technológie sa mení počet a typy cievok. Väčší počet zvitkov zvyčajne znamená lepší komfort.

přikrývka

Váš rozpočet
Rozpočet sa líši od osoby k osobe. Len pred pár rokmi sa dali matrace kúpiť len v obchode, čo skoro vždy znamenalo preplácanie za priemerný matrac alebo ponúkanie malého množstva matracov, s ktorých sa ťažko dá vybrať. Online matracový priemysel pomáha zmeniť to. S toľkými spoločnosťami, ktoré vytvárajú skvelé matrace za rozumné ceny, môžu spotrebitelia mať aj skromný rozpočet a získajú dobré matrace. Preto odporúčame, aby ste si pozreli ponuku matracov aj na internete, môžete natrafiť na skvelú ponuku.

4.5
11